В основному розділі ми приведено деякі практичні рекомендації зі статті How to Write a Great Statement of Purpose професора Університету Північної Айови, Винса Готера[1].

Кращі поради від Винса Готера

Statement of purpose - імовірно, сама складна річ, яку вам коли-небудь треба буде написати. Практично всі, хто починають писати мотиваційний лист, роблять це неправильно. Те, чому вас вчили в школі про самопрезентацію, може завести зовсім не туди. От приклад першого абзацу типового мотиваційного листа:

«Я прагну вступити на навчання на програму магістра образотворчих мистецтв, тому що певен, що моя письменницька майстерність розквітне, якщо я буду навчатися саме на вашій програмі. Я буду регулярно долати виклики викладачів і загострювати свої навички».

Здавалося б, ясне, пряме пояснення, яке спрямоване саме на програму магістра образотворчих мистецтв. Тільки чи цікаво воно? Ні. Тому що все очевидно й передбачувано.

Приймальна комісія знає, чому ви вступаєте на цю програму, адже вони щодня перечитують гору подібних листів. Також комісія знає, що ваша майстерність «розквітне», оскільки університет має сильну програму. Звичайно ж, ви будете долати виклики - їх будуть долати всі, незалежно від рівня підготовки. І зрозуміло, що студенти будуть загострювати свої навички - це чи не основна мета магістерської програми?

Враховуючи бажану довжину мотиваційного листа в 300 слів, абітурієнт витрачає близько 15% обсягу тексту для того, щоб по суті абсолютно нічого не сказати. І справа не тільки в тому, що все написане очевидно й передбачувано, це ще й нудно! Щоб зрозуміти, у чому секрет ідеального мотиваційного листа, необхідно уявити собі п'ять професорів, замкнених у кімнаті з 500 листами. Хіба подібний початок листа приверне їх увагу? Чи будуть вони читати далі з думкою про те, що саме ви той абітурієнт який підходить для їх програми, пам’ятатимуть чи вони цього листа? Ні!